Adıyaman Uluçay Halı Yıkama Fabrikası 444 11 73
Ana Sayfa > Halı Yıkama

Halı Yıkama

08 Nisan 2017 Cumartesi
3828

Halı Yıkama

Uluçay Halı Yıkama ve Koltuk Yıkama fabrikalarında halınızı tam otomatik bilsayarlı halı yıkama makinalarında halınızın cinsine özel program ile kimyasal içermeyen organik bitkisel şampuanla yıkıyoruz, halı yıkamada gerçek kalıcı hijyen temizlik sağlıyor.

 

 

OTOMATİK HALI YIKAMA MAKİNASI
Otomatik halı yıkama makinesinde halılarınızın işlem süreci aşağıdaki gibidir :

1. AŞAMA ( ÖN ISLATMA NOZZLE SİSTEMİ)
Halılar ilk olarak makineye giriş aşamasında basınçlı su ile ıslatılarak yıkama aşamasına hazırlanır.

 


2. AŞAMA (ANA YIKAMA ÜNİTESİ)
Islak olarak ana yıkama ünitesine gelen halı ana yıkama ünitesinde fırça merkezinden deterjan ve su verilerek halının cinsine ve özelliğine uygun fırça basıncıyla yıkanır. Otomatik halı yıkama makinemizde fırça baskısı pnömatik(havalı basıncı) sistemlerle ayarlanmaktadır.
 

 


3. AŞAMA ( YÜKSEK BASINÇLI DURULAMA ÜNİTESİ )
 Ana yıkama ünitesinden geçen deterjanlı halılar hareketli durulama ünitemizde yüksek basınçlı su verilerek, halının üzerindeki köpüğü halının sağına ve soluna taşır ve halıyı deterjandan arındırır.


4. AŞAMA ( VAKUM SİSTEMİ)
Basınçlı durulama ünitesinde deterjandan arındırılan halılar ıslak olarak vakum sistemimize gelir. Vakum sistemimiz halılarınızı iplik diplerinden itibaren vakumlanır. Bu aşamada halının suyu %50-70 oranında vakumlanarak alınır. Vakum sistemi sayesinde halıların suyu vakumlandığı için sıkma makinalarınız daha hafif halılar sıkmakta ve daha uzun ömürlü olmaktadır. Halıların üzerindeki kıl,tüy,hav gibi cisimler vakumlanarak alındığı için halılarınıza hav alma işlemi yapmanıza gerek kalmaz.
 
5. AŞAMA (RULO YAPMA)
 Son aşamada halılar vakumlanmış ve köpüksüz olarak son aşamaya geldiğinde kalite kontrolü daha iyi bir şekilde yapılarak rulo olarak sarılmaktadır. Halınızı yıkadıktan sonra havalandırmalı saklama kılfında adresinize teslim ediyoruz. Çünkü halı saklama kılıfı itici nem kokusunu içinde barındırmıyor ve temizlenmiş yıkanmış halınızı çevre etkenlerden hatta bizden bile koruyor. Halınızı açtığınızda fark edeceğiniz bize özel losyon kokusu ise size ve işimize duyduğumuz saygıyı gözler önüne seriyor. Uluçay halı yıkama fabrikalarını diğerlerinden ayıran özellik; saygılı halı yıkama personelimiz halınızı yıkayıp dört gün içinde teslim edecek teknolojik tesisimiz, zamanında hizmet veren hızlı halı yıkama servisimiz Adıyama’nin halısını yıkıyoruz.

 

 


 
                                   ULUÇAY HALIYIKAMA FABRİKASI
                     ARAMA HATTIMIZ : 44 1 173        ///   544 349 16 42


 
Yaşam alanlarımızın dekoru ve evimizin taban giysisi olan halılarınızın üzerinde sizlerin, misafirlerin taşıdığı bakteriler zamanla çoğalıp tehlikeli sağlık sorunlarına yol açtığı, yere düşen gıdaların bu bakterileri topladığı, bu bakterili yiyecekleri evimiz diye tükettiğimizi daha da kötüsü bebeğimizin emekleyerek her bulduğunu ağzına götürdüğünü düşünecek olursak sadece vakumlu süpürmenin bile etkili bir temizlik olmadığını keşke görebilseydik, yine bu  maytları bol ve tazyikli su temizlemez dibe iterek kalıcı hale getirip aksine halınızında dokusuna zarar verdiğinden dolayı zamanla fark edeceğiniz yıpranmalara renk karışımı ve solgunluğuna yol açar bu sebeptendir ki bilmediğiniz sadece broşür resimlerine yazılarına inanıp tanıdığınız dahi olsa elemanın ucuz kimyasallarla yıkadığını düşünmeniz sizin; ailenizi, bebeğinizi, halınızı bir nebze olsun sağlığının göstergesi olacaktır.

Sosyal Medyada Biz

Facebook Sayfamız

İlimizde Hava Durumu

ADIYAMAN