Adıyaman Uluçay Halı Yıkama Fabrikası 444 11 73
Ana Sayfa > Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

08 Nisan 2017 Cumartesi
4135

Koltuk Yıkama

Sıcak su kullanarak temizleme Koltuğun havına deterjan ve sıcak su püskürtülür. Daha sonra su ve yumuşamış leke güçlü vakumla koltuktan temizlenir. Sıcak su çok kullanılan,koltuğun derinlemesine temizlenmesinde etkili olan bir yöntemdir.
Bu yöntemin doğru kullanımı,koltukta deterjanın kalıp lekeleri tekrar oluşturmasına engel olur.

Kuru bileşim koltuğun üzerine serpilen bu bileşim lekeleri ve koltuktaki yağı emer. Daha sonra mekanik bir fırça yardımıyla leke kalıntıları temizlenir ve daha sonra vakumlanır. Nemlendirme az olduğundan kuruma süresi kısadır. Kuru bileşim temizleme öncesi serpilirken koltuğa eşit yayılması önemlidir, aksi halde koltuğun farklı bölgeleri farklı oranda temizlenir.

Köpük şampuan Sıkıştırılan hava ile kuru bir köpük elde edilir. Köpük koltuğa silindir biçimindeki dönen bir fırça ile sürülür.
Kuruması çok az zaman alır, çünkü nem az kullanılmıştır. Koltukta deterjan kalırsa tekrar lekelenme yapacaktır ve sonuç olarak halı tekrar pis ve soluk bir görünüm alacaktır.

 

 

 

Bone yöntemi deterjan ve sudan oluşan bir bileşim koltuğun üstüne püskürtülür, emici bir ped ile koltuğun üstü silinir.

Bir başka yöntem ise deterjan ve su karışımının önce pede sürülüp, daha sonra zeminin silinmesidir.
Temizleme sırasında temizlikte kullanılan ped kurursa bu durum koltuğa zarar verecektir. Koltukta kalan deterjan tekrar lekelenmeye sebep olacaktır.

 

ULUÇAY HALI YIKAMA  444 1 173

Sosyal Medyada Biz

Facebook Sayfamız

İlimizde Hava Durumu

ADIYAMAN