Adıyaman Uluçay Halı Yıkama Fabrikası 444 11 73
Ana Sayfa > Adıyaman Halı Yıkama Sektörü

Adıyaman Halı Yıkama Sektörü

30 Nisan 2020 Perşembe
1281

Merhaba değerli adıyaman halı yıkama müşterilerimiz

Bu yazımızda siz değerli adıyamanlı hemşehrilerimize güzel ilimiz adıyaman da faaliyet gösteren halı yıkama firma ve tesisleri, müşterilerimiz olan siz değerli hemşehrilerimiz, tedarikçi ve aracılardan müteşekkil büyük bir sektör haline gelen adıyaman halı yıkama sektörü ile ilgili genel bir değerlendirme yapacağız.

Adıyaman halı yıkama firmaları denince akla ilk gelen halı koltuk yorgan battaniye perde yıkama ve diğer temizlik kollarında hizmet arzı sunan tesislerdir. Bu tesisler genel anlamda iki kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısım uzun vadeli düşünen, müşteri ve hizmet odaklı firmalar iken ikinci grup belli zamanlarda ortaya çıkıp sonra kaybolan halk arasındaki deyimi ile merdiven altı işletmeler diye nitelendirilen genelde kayıtdışı çalışan firmalardır. Birinci kısımdaki firmalardan çok ikinci gruba giren firmalar ile ilgili bir kaç cümle ile fikir ve düşüncelerimizi açıklayalım. Bu firmaların sektörümüze ve siz değerli müşterilerimize hizmet anlamında verdikleri zararı açıklayarak bir anlamda sektöre katkı sunmayı amaçlıyoruz. Bahsedilen bu tesisler genelde yaz mevsiminde ortaya çıkıyorlar. Ev altı, depo gibi yerleri halıları yıkamak için kullanıyorlar. Haliyle fabrikasyon anlamında makinaları ve vergi kayıtlı işleyişleri olmadığı için hem müşteriye hem de ülke ekonomisine zarar vermekteler.

Şöyleki müşteriden alınan halılar yerde bildiğimiz ev usulü basit bir fırça ve çekpas ile yıkandığı için ve bu basit işlem için uzman personel gerekmediğinden doğru bir temizlik yapılamıyor ve haliyle müşterilerimizin kaliteli hizmet almasına engel oluyorlar. Oysa ki profesyonel bir halı yıkama firmasında son teknoloji bilgisayar destekli makina parkurunda yıkanan halılar uzman personel gözetiminde halının türüne ve leke çeşidine göre farklı prosesler uygulanarak yıkandığı için kaliteli hizmet alma mümkün olmaktadır. Peki kaliteli bir halı yıkama firması seçimi nasıl yapılmalı diye merak ediyorsanız herşeyden önce yapılan işin referansına iyi bakmak gerekiyor. Kaliteli ve güven veren bir internet sitesi ile birlikte eşinizden dostunuzdan almış olduğunuz referans ile hareket ettiğiniz de yanılma olasılığı çok aza inecektir. Ayrıca hizmetin kalitesi belirleyen ölçülerden biri de alınan hizmetin fiyatıdır. Çünkü çalışan giderlerinden, temizlik giderlerine, vergi ssk gibi devlete ödenen ücretlere kadar tüm giderleri göz önüne aldığınızda yıkanan halılar için de çok az bir ücret bu giderleri karşılamaya yetmeyeceği için düşük ücret isteyen firmaların kayıtdışılığı ile ilgili bir fikir edinebilirsiniz. Elbette her düşük ücretli hizmet sunan böyledir diyemeyiz ancak tüm merdiven altı işletmeler düşük ücretle çalışan firmalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Unutmayınız bir malın ya da hizmetin fiyatına bakarak satın almak bazı hileleri baştan kabul etmek demektir. Bu firmalar ile ilgili yaşanan diğer bir sorun temizlenmemiş halılar ve çıkmamış lekeler için tekrar geri dönüş yapmak istediğinizde karşınızda muhatap bulmanız çok zor olacaktır. Uzun vadeli, kurumsal ve müşteri odaklı bir adıyaman halı yıkama firması olmak demek yapılan işin her zaman arkasında olmak demektir. Müşteri her hangi bir şikayet ile geri dönüş yaptığında karşısında işini ciddiyet ile yapan bir firma görmek istemesi en doğal hakkıdır.

Diğer bir adıyaman halı yıkama sektörü sorunu ise kullanılan temizlik malzemesinin ve makinaların kalitesi olarak söylenebilir. Çünkü bu iş için özel üretim halı şampuanları ile yıkanan halılar diğer temizlik ürünleri ile yıkanan halılardan daha temiz ve hijyenik olacağı açıktır. Bu bağlamda ülkemizde yeteri kadar farklı marka halı şampuanı olduğu için halı yıkamacılar bu noktada sıkıntı yaşamamaktadırlar. Ancak endüstriyel ve profesyonel halı şampuanlarına göre daha ucuz olan ikinci üçüncü kalite temizleyicilerle yıkanan halıların tam bir temizliğinden söz etmek mümkün değildir. Ayrıca bilgisayar destekli ve full otomatik makinalarda sert fırça ve gelberi noktasında makina gücü ile yapılan fırçalama ve durulama işlemi halıların kaliteli bir şekilde temizlenmesi için vazgeçilmez önemdedir. İnsan gücü ile yapılan bir fırçalama ve gelberi işlemi halının kirini temizlemez sadece hav arası denilen dip noktalara iteleyerek görünmez hale getirir.

Ülke ekonomisi ve işgücüne katkı bağlamında bakıldığında kayıtlı firmaların vermiş oldukları vergiler ile ve istihdam ettikleri tecrübeli personel ile hem ülke ekonomisine katkı sağlamak hem iş gücü oluşturmak noktasında da diğer firmalardan ayrıldıkları görülür. Sonuçta ülkemizin ekonomisinin bozulması bizi ve geleceğimizi etkileyecektir.

Adıyaman halı yıkama sektörünün bir diğer sorunu da yetişmiş insan gücü istihdamıdır. Her konuda olduğu gibi halı yıkama işinde de yetişmiş uzman personel ile yapılan yıkama işlemi kaliteli bir hizmet için vazgeçilmez olduğu açıktır. Ancak yılın belli aylarında hizmet vermek zorunda kalan firmalarda çalışan personel kış aylarında çalışamadığı için yeni sektörlere yönelmekte bu durum ise yetişmiş insan gücü oluşumunu geciktirmektedir. Son yıllarda teknolojinin de gelişmesi ile birlikte dört mevsim halı yıkama yapan firma sayısında ki artış yetişmiş insan gücü anlamında sektörümüzü iyi noktalara getirmektedir. Yeri gelmişken adıyaman halı yıkama firmaları arasında dört mevsim halı yıkama yapan firmaların başında gelen adıyaman uluçay halı yıkama olarak her türlü şart ve durumda hizmetinizde olduğumuzu bildirmekten gurur duyarız.

Bu yazımızda sizlere adıyaman halı yıkama sektörü ile ilgili genel bir değerlendirme yapmaya çalıştık. Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile gördüğümüz eksikleri ve sorunları dile getirerek hem sektöre olan katkımızı hem siz değerli müşterilerimize karşı hissettiğimiz borcumuzu bir nebze ödemeye çalıştık. Bu sektörde uzun yıllar boyu hem kendimiz hem personelimiz ile birlikte çalışıyor evimize ekmek götürüyoruz. Çocuklarımız için kazandığımız paranın helal olması en büyük gayemizdir. İşini dürüstlük ve özveri ile yapan herkesin kazancında bereket alnının açık başının dik olacağı hepimizin malumu.

Her geçen gün daha iyi hizmet verme noktasında hassasiyetle çalışıyor ve gördüğümüz sıkıntı ve eksiklerle ilgili çözüm yolları üretiyoruz. İşimizi, şehrimizi ve hemşehrilerimizi çok seviyor görevimizi eksiksiz yapma noktasında kendimizi zorunlu hissediyoruz. Yaptığımız iş ile ilgili olumlu geri dönüşler almayı alışkanlık haline getirdiğimiz için kendimizi geliştiriyor ve daha iyisini yapma noktasında gayretle çalışıyoruz. Bize güvendiğiniz için sizleri mahcup etmedik etmeyeceğiz.

Uluçay halı yıkama olarak kaliteli hizmet herkesin hakkı anlayışına sahip olduğumuzu bir kere daha söylemekten gurur duyuyoruz. Başka bir yazımızda buluşmak umudu ile sağlıklı günler diliyoruz.

Adıyaman Uluçay Halı Yıkama 444 11 73

Sosyal Medyada Biz

Facebook Sayfamız

İlimizde Hava Durumu

ADIYAMAN