Adıyaman Uluçay Halı Yıkama Fabrikası 444 11 73
Ana Sayfa > Halı Yıkama Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Halı Yıkama Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

10 Mayıs 2020 Pazar
1997

Değerli Adıyaman Halı Yıkama Müşterilerimiz;

Bu yazımızda sizlere halı yıkama firması seçerken dikkat etmeniz gereken hususları anlatmaya çalışacağız. Halı yıkama firması seçimi halılarınız temizliği ile birlikte sizlerin de kaliteli hizmet alması ve hizmet sonrası servis aşamalarında başınızın ağrımaması için gerekli olan bir seçim olmalıdır. Halı yıkama firması seçerken nelere dikkat etmeliyim diye merak eden hemşehrilerimiz için iyi bir adıyaman halı yıkama firmasında bulunması gereken özellikleri detaylı bir şekilde maddeler halinde yazmaya çalışacağız. Bunları bilmeniz size kaliteli hizmet alma noktasında avantaj sağlayacaktır. İyi bir adıyaman halı yıkama firmasında hangi özellikler bulunmalı buyrun birlikte bakalım.

- Herşeyden önce tecrübe, bilgi birikimi ve mesleki yeterlilik olmalı. Halılarınızı teslim edeceğiniz firmanın faaliyet geçmişi ve ne kadar süredir bu işi yapıyor olduğu size bu konuda iyi bir fikir verebilir.

- İyi bir halı yıkama firmasının referansları sağlam olmalı. Halıları yıkarken ya da yıkama sonrası müşteriye yaklaşımı ve halıların temizlik durumu ile ilgili müşterilerinden geçer not alan bir firma olmalı. Tavsiye edilen bir firma olmalı.

- Herhangi bir problemle karşılaştığınızda aramanız halinde karşınızda muhatap bulabildiğiniz bir firma olmalı. Halıyı yıkadık parasını aldık işimiz kalmadı mantığı ile değil halıları teslim ettikten sonra dahi oluşabilecek bir şikayette sizi dinleyip gerekirse çözüm üretebilen sabırlı ve olgun insanların bulunduğu bir firma olmalı. Halk tabiri ile işinin arkasında durabilen bir firma olmalı.

- Halıları hem leke ve kirlerden arındırıp hem de yumuşak ve parlak bir görüntü verebilmeli. Halıları türüne göre nasıl yıkayacağını bilen ve ona göre işlem yapan bir firma olmalı. El dokuma ve yün halılar gibi rengi karışabilen halılara doğru şekilde müdahale edebilecek olası bir renk karışıklığında tekrar düzeltme yapabilecek tecrübe ve bilgi birikimine sahip olmalı. Tüm halıların aynı proses uygulanarak yıkanamayacağını bilen çalışanlara sahip olmalı.

- Gerek halı yıkama gerekse koltuk battaniye yorgan yatak yıkama gibi diğer hizmet kollarında da tecrübeli ve uzman yeteri kadar personel istihdam ediyor olmalı. Ücretli servisi bulunmalı ve halılarınızı kısa sürede yıkayıp teslim edebilecek kapasitede bir firma olmalı.

- Personellerini kayıtdışı çalıştıran firmalardan olmamalı. Bu tür firmalar hem size hem de ülke ekonomisine zarar verdikleri için kaçınılmalı.

- Halıları yerde yıkayan firmalar yerine makina parkuru ve yeterli ekipmana sahip firmalar tercih edilmeli. Arzu ederseniz tesisi gidip görebileceğiniz bir şekilde şeffaf bir anlayışa sahip olmalı. Doğru temizlik ürünü kullanan, sağlığınızı da düşünen ve buna göre deterjan seçiminde bulunan bir firma olmalı.

- Müşteri ve insan kazanmayı para kazanmaktan daha önemli görmeli. Uzun vadeli hedefleri ve gayesi olan firmalar günübirlik çalışan ve işinin arkasında durmayan firmalara tercih edilmeli. Özetle güçlü ve kurumsal firmaları tercih etmek her zaman avantaj sağlayacaktır.

İyi bir adıyaman halı yıkama firması seçiminde yukardaki maddeler size yol gösterici olacaktır. Kaliteli hizmet almak için bunlara dikkat etmeniz önem arzetmektedir. Hizmet alımı yaparken sadece fiyata bakarak seçim yapmak sizi yanıltacaktır. Unutmayın kalite asla tesadüf değildir.
 

Sosyal Medyada Biz

Facebook Sayfamız

İlimizde Hava Durumu

ADIYAMAN